• Textová podstrana

• 6.10.2023

Zbierka Dni nazábudiek

Modré nezábudky dnes naplno rozkvitli nielen v našom gymnáziu, ale i v uliciach mesta Stará Ľubovňa.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa do zbierky zapojili. Našim dobrovoľníčkam sa podarilo vyzbierať sumu 501,65 eur.

Zbierku Dni nezábudiek podporuje Liga za duševné zdravie. Časť finančných prostriedkov bude použitá i na zabezpečenie prevádzky bezplatnej nonstop krízovej Linky dôvery Nezábudka 0800 800 566, ktorá je tu pre všetkých, ktorí potrebujú pomoc v psychickej kríze.

Nezostávajme ľahostajní a nepodceňujme úlohu duševného zdravia v spoločnosti.

Týka sa totiž každého z nás!

• 10.10.2023

Je OK nebyť OK.

V rámci aktivít k Svetovému dňu duševného zdravia (10.10., dnes) sa uskutočnila prednáška o psychickom zdraví pre žiakov tretích ročníkov pod vedením psychologičky Mgr. Paraličovej. Čo všetko ovplyvňuje naše duševné zdravie? Zapájanie sa do spoločnosti, osobnosť, pocity, duševné ochorenia, úzkosti, strach,... Všetci sme mali možnosť vyjadriť svoje vlastné názory a diskutovať o tejto problematike. Je podstatné uvedomiť si, že psychické zdravie je rovnako dôležité ako to fyzické. Ak sa u nás objavia nejaké problémy, netreba ich podceňovať a hanbiť sa za ne, ale je potrebné vyhľadať pomoc.

Teší nás, že sa aj naša škola zaujíma o psychickú pohodu svojich žiakov a zamestnancov.

Zároveň dnes v našej škole nezvonilo. :-)

• 11.10.2023

Hudba a pohyb

Čo sa dnes u nás dialo?

Koncert KOLAČKOVSKÉHO TRIA – spievala, zabávala sa a tancovala celá škola. A bolo nám super!

Žiaci I.O – IV.O sa zúčastnili kondičného tréningu s učiteľmi telesnej výchovy. Aj aktívny pohyb pomáha duševnému zdraviu!

Ď A K U J E M E!

Naše heslo: „Nezostávame ľahostajní a nepodceňujeme úlohu duševného zdravia. Týka sa totiž každého z nás!“

• 12.10.2023

Hodiny inak

O duševnú pohodu sa dnes postarali naši žiaci. A čo si pripravili pre svojich učiteľov? Rozprávalo sa o témach, ktoré žiakov zaujímali, piekli sa vafle, čítalo sa na školskom parkovisku, prechádzalo sa, cvičila sa joga, hrali sa rôzne hry, kvízy, počúvala sa motivačná audiokniha v anglickom jazyku, hralo na harmonike a sedelo sa nielen v laviciach, ale i v kruhu,...

Aj dnes sme sa držali hesla: „Nezostávame ľahostajní a nepodceňujeme úlohu duševného zdravia. Týka sa totiž každého z nás!“

• 13.10.2023

Piatok patril odkazom

Oznam na piatok znel: „Všímaj si svoje okolie a nestresuj, písomky a skúšania sú zrušené!“

Už ráno všetkých žiakov, pedagogických i nepedagogických zamestnancov čakali vlastnoručne vyrobené odkazy v triedach, na chodbách, ktoré vyrobili členovia krúžku Mládež Červeného kríža.

Nálada bola o to pozitívnejšia, keďže v tento deň sa nepísali písomky, testy (zrušili sa aj tie naplánované) a neskúšalo sa.

Ďakujeme vedeniu školy za zrealizovanie aktivít k Svetovému dňu duševného zdravia a každému, kto akýmkoľvek spôsobom prispel k ich realizácii.

Heslo GTV, nielen v tomto týždni, znie: Nezostávajme ľahostajní a nepodceňujme úlohu duševného zdravia v spoločnosti. Týka sa totiž každého z nás! Buďme milí, šírme lásku a úsmevy. Aj takéto drobnosti niekomu, vrátane nás samých, zlepšia kvalitu života!“

• 9. - 13.10.2023

Art therapy

Počas celého týždňa v našej škole prebiehala Art therapy. Zúčastnili sa jej žiaci I.O – V.O a žiaci 1. a 2. ročníkov na hodinách VYV, OBN, UKL. A ako sa im darilo, posúďte sami. :)

Aj toto bol spôsob, akým sa môže našej duši uľaviť a môže sa tak vzdať všetkého, čo ju trápi.