• Milí rodičia,

•   Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, akou je aj naše Združenie rodičov pri Gymnáziu Terézie Vansovej.  Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

Darované prostriedky budú použité ako príspevok pri financovaní aktivít:

• skvalitnenia výchovno-vzdelávacieho procesu na škole
          • lektora AJ
          • školského časopisu Gympľoviny
          • podporu náukových súťaží a exkurzii
          • činnostiach študentskej rady
          • maturít a stužkových slávností
          • odmien študentov za výborný prospech a reprezentáciu školy

Investícia do vzdelania svojho dieťaťa je tou najlepšou investíciou akú môže rodič urobiť!

Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, pripravili sme pre Vás stručný návod, ako na to.

Ako postupovať

https://zslysapodmakytou.edupage.org/global/pics/icons/Actions/cc_apply.gifSte zamestnanec a ročné zúčtovanie dane za Vás robí zamestnávateľ?

1. Do 15. februára 2024 je potrebné požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania dane a v tlačive vyznačiť, že žiadate o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane.
          2. Stiahnite si a vyplňte formulár Vyhlasenie_2__2023.pdf v ktorom sú už vyplnené údaje o prijímateľovi. Veľmi pozorne si prečítajte poznámky a poučenie. Nesprávne vyplnené tlačivo je neplatné
          3. Obe tieto tlačivá (Vyhlásenie spolu s Potvrdením od zamestnávateľa), doručte do 30. apríla 2024 na daňový úrad podľa Vášho bydliska alebo vedeniu našej školy do 26. apríla 2024.

https://zslysapodmakytou.edupage.org/global/pics/icons/Actions/cc_apply.gifPodávate si daňové priznanie sami?

1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
          2. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% resp. 3% z dane v prospech 1 prijímateľa (typ A VIII. Oddiel priznania, typ B XIII. Oddiel priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:

Obchodné meno alebo názov:

Združenie rodičov pri Gymnáziu T. Vansovej Stará Ľubovňa

Identifikačné číslo (IČO/SID):

37881451

1. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31. marca) na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

https://zslysapodmakytou.edupage.org/global/pics/icons/Actions/cc_apply.gifPostup pre právnické osoby

1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
          2. Vypočítajte si Vaše 1,5% resp. 2% z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať. Môžete určiť jedného alebo viacerých prijímateľov s uvedením príslušných súm (každému však najmenej 8,00 eur).
          3. V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 1,5% resp. 2% z dane.
          4. Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:

Obchodné meno alebo názov:

Združenie rodičov pri Gymnáziu T. Vansovej Stará Ľubovňa

Identifikačné číslo (IČO/SID):

37881451

1. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad (zvyčajne podľa Vášho sídla) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.