Medzinárodná cena vojvodu

• Program Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (DofE)

• sa realizuje v 140 krajinách sveta a ročne ho absolvuje viac ako 1,3 milióna mladých ľudí, vďaka čomu DofE uznávajú špičkové svetové univerzity a takisto najväčší svetoví zamestnávatelia pri prijímacích pohovoroch. Hlavným dôvodom je, že tieto inštitúcie hľadajú v mladých ľuďoch predovšetkým rozvinuté charakterové vlastnosti ako napr. samostatnosť, vytrvalosť, cieľavedomosť a schopnosť prevziať za seba zodpovednosť, ktoré DofE priamo rozvíja.

Mladý človek si sám stanovuje ciele, ktoré musí po dobu realizácie programu (6 - 18 mesiacov+) napĺňať. Učiteľ alebo dobrovoľník v programe figuruje ako rovnocenný partner, ktorý účastníka vedie k napĺňaniu jeho cieľov v oblastiach ako šport, rozvoj talentu, dobrovoľníctvo a dobrodružná expedícia. Program DofE, okrem spomínaného, rozvíja motiváciu a osobnú a spoločenskú zodpovednosť. Zapojeným školám a učiteľom  ponúka možnosť zvýšiť touto skúsenosťou svoje organizačné a profesionálne zručnosti.

Oceňujeme mladých ľudí, ktorí sa neboja veľkých cieľov.