• Škola priateľská deťom - 2018/2019

• Vážení rodičia,

naše gymnázium sa aj tento školský rok 2018/2019  zapája do programu UNICEF

-  Škola priateľská k deťom.

Jeho cieľom "je vytvoriť v školách také prostredie, v ktorom sa dieťa cíti bezpečne, dobre, sebaisto, a do ktorého chodí s radosťou" (UNICEF).

Základným predpokladom vytvorenia takéhoto prostredia je rešpektovanie  práv dieťaťa.

Program nastavuje rámec fungovania vzťahov medzi pedagógmi, deťmi, rodičmi. Tieto témy sú obsiahnuté v 5 kritériách, ktoré sa budeme snažiť splniť aj tento školský rok.

Na získanie titulu Škola priateľská k deťom je potrebné splniť  5 základných kritérií:

1. informovanie o programe Škola priateľská k deťom,

2. nástenka venovaná právam detí a spolupráci s UNICEF,

3. práva detí v školskom vzdelávacom programe,

4. zapájanie školy do aktivít Slovenského výboru pre UNICEF,

5. aktívny žiacky školský parlament, resp. žiacka školská rada,

Súčasťou programuje aj voliteľné kritérium :

•     spoločné rodičovské združenia alebo spoločné neformálne stretnutia.

Škola priateľská k deťom je viac ako len plnenie týchto kritérií. Škola je otvorená aj novým podnetom zo strany rodičov. Veríme, že spoločnými silami žiakov, učiteľov i rodičov sa naša škola oficiálne stane  „ Školou priateľskou k deťom“.

Tešíme sa na spoluprácu!

Koordinátorka projektu: Mgr. Ivana Konevalová

TEŠÍME   SA   NA   SPOLUPRÁCU.