Rozvojom gramotností

• Fotodokumentácia 2021/2022

• Vzdelávanie učiteľov

December 2021 - Implementácia finančnej gramotnosti do výchovno-vzdelávacieho procesu

20. – 21. decembra 2021  sa v rámci projektu Rozvojom gramotností k pokroku vo vzdelávaní pedagogickí zamestnanci  zúčastnili vzdelávania s názvom Finančná gramotnosť a jej implementácia do vzdelávacieho procesu. Počas týchto dvoch dní  si vymieňali skúsenosti a prezentovali svoje výsledky a výstupy z už realizovaných vyučovacích hodín. Spoločným výstupom bolo vypracovanie dokumentu na implementáciu finančnej gramotnosti do všetkých vyučovacích predmetov na našej škole.

Práca pedagogických klubov

Klub čitateľskej gramotnosti

Klub matematickej gramotnosti

Klub prírodovednej gramotnosti

Klub finančnej gramotnosti

Krúžková činnosť

V tomto školskom roku sa mohla rozbehnúť naplno aj realizácia krúžkov.

Krúžok tvorivej dramatiky

Matematický krúžok

Chemický krúžok

Po stopách vedy

Zážitková biológia

Exkurzia Solivar a Planetárium v Prešove

V piatok 17.6. 2022 sa študenti z Chemického krúžku a z krúžku Po stopách vedy oboznámili s výrobou soli na Slovensku v Prešovskom Solivare. Dozvedeli sa, že mohutné vrstvy soli vznikli vyzrážaním pri odparovaní slanej vody z morských lagún,  že baníci dolovali kamennú soľ so všetkým, čo uniesli v rukách – krompáčmi, kladivami, klinmi a na zemský povrch ju potom vynášali vo vedrách zavesených na lanách na vlastných chrbtoch... a ešte omnoho viac. Ďalej sme pokračovali v Planetáriu, kde sme sa z audiovizuálneho programu „ Po západe Slnka“ dozvedeli informácie o planétach, známych galaxiách, hmlovinách,  hviezdokopách, názorne nám bol vysvetlený polárny deň, polárna noc.

Extra hodiny - tie skutočne prinášajú niečo ,,extra"

Hravá veda - žiaci II.O triedy sa venujú téme VODA. Už preskúmali tlak vody, povrchové napätie, minerálne vody. Vytvorili vodnú lupu, modelovali vznik dažďa, vytvorili čističku vody či nakreslili kolobeh vody v prírode.

Slovenský jazyk a literatúra - v triedach I.A, I.B a V.O venujú učitelia extra hodinu na podporu rozvoja čitateľskej gramotnosti. Okrem iného tu môžu žiaci  pracovať aj s odbornou literatúrou, informáciami v online priestore či hrať divadelnú hru.