• A Slovo bolo u Boha

•      Tridsať rokov sa organizuje recitačná súťaž, v ktorej sa vyzdvihuje dôležitosť a krása SLOVA v našom živote. Našu školu reprezentovala na krajskom kole v Košiciach žiačka Sofia Gontkovičová, žiačka V.O. Sofia súťažila v prednese kresťanskej prózy. V tejto súťaži sa umiestnila na 3. mieste!

Sofii blahoželáme a ďakujeme za ochotu rozvíjať svoj talent.

• IV.O na Okresnom úrade v SL

• Na hodine občianskej náuky sme sa učili o podnikaní i živnostiach, preto sme teóriu spojili s praxou.

Ďakujeme pani Mgr. Ivane Lichvarčíkovej za prednášku na Okresnom úrade v SL, odbor živnostenského podnikania, ktorá nám ochotne vysvetlila informácie ohľadom založenia živnosti, čo všetko je k tomu potrebné a mali sme možnosť nahliadnuť aj do kancelárie odboru.

Ďakujeme tiež pani prednostke Mgr. Kataríne Tomkovej za umožnenie prednášky na Okresnom úrade v SL.

• Výsledky okresného kola olympiády v anglickom jazyku

•     V januári  prebehlo v CVČ v Starej Ľubovni okresné kolo olympiády v  anglickom jazyku. Reprezentovali nás dvaja súťažiaci v kategóriách 1A a 1B.

V kategórii 1B Teo Svitana (III.O) obsadil 2. miesto.

V kategórii 1A Patrik Sklenár bol úspešným riešiteľom.

Súťažiacim blahoželáme a ďakujeme za účasť v okresnom kole.

• Občianka v praxi v IV.O - Moja firma

• Na hodine OBN sme sa učili o podnikoch, živnostiach a podnikaní. Vysvetlili sme si rozdiel medzi živnosťou a s.r.o.

V programoch Leonardo AI a Canva sme si vytvorili fiktívne firmy - aj pomocou umelej inteligencie sme tvorili fotky, logá, vizitky, plagáty i prezentácie.

Nakoniec sme svoje firmy odprezentovali na hodine OBN pred spolužiakmi.

Ktovie, možno z nás bude niekto podnikať.

• Úspech v OAJ

• Srdečne blahoželáme Dorotke Landorovej (I.A) k 1. miestu olympiády anglického jazyka v kategórii 2A v okrese Stará Ľubovňa.

Congratulations!

• Pozvánka

• FS ĽUBOVŇAN SRDEČNE POZÝVA NA 12. ROČNÍK FAŠIANGOVÉHO PLESU.

TEŠÍME SA NA VAŠU ÚČASŤ!