• Stáž v NR SR

•      ,,Keď dorazíš k dverám príležitosti, neklop. Rozkopni tie dvere, usmej sa a predsav sa.”

Riadiac sa slovami Dwayna Johnsona sa študentky III.B triedy, Erika Šutorová, Rebeka Iľaščiková a Rachel Iľaščiková, chopili príležitosti zúčastniť sa stáže v Národnej rade Slovenskej republiky. Takúto možnosť im prinieslo členstvo v Mládežníckom parlamente v Starej Ľubovni, vďaka ktorému sa prvýkrát stretli s podpredsedom parlamentu Gáborom Grendelom. Práve toto stretnutie a disku sia  v Centre voľného času v Starej Ľubovni, kde sa mládežnícky parlament stretáva, bolo štartom pre prínosnú skúsenosť, ktorú nadobudli.

Stáž bola iniciovaná Gáborom Grendelom, ktorý je už druhý rok podpredsedom parlamentu. Celá stáž, jej program i činnosti, ktoré naše študentky v Národnej rade SR absolvovali, boli pod jeho vedením.

Dievčatá okrem nahliadnutia do priestorov rokovacej sály, kancelárie podpredsedu a Národnej rady SR plnili zadané úlohy, uchopovali praktické zručnosti a získavali poznatky o fungovaní parlamentu, ale aj iných inštitúcií, ktoré sú súčasťou spoločenského života.

Za tri dni stáže sa opäť viac priblížili múdrosti, získali nové kontakty, rozhľady a skúsenosti. Ako stážistky mohli naživo vidieť schôdzu parlamentu a jej vedenie, faktické poznámky poslancov, hlasovanie za a proti návrhom, a tiež hľadieť na politiku z druhej strany.

• Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu/DofE - Duke of Edinburgh award

•    V dňoch 17.- 19.6.2022 bola úspešne ukončená Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu na dvoch úrovniach – bronzovej a striebornej.

Na bronzovej úrovni ju absolvovali títo študenti – Alica Jozefíková, Bianka Osipčáková, Elia Arendáčová, Stanislav Chovanec, Tomáš Imrich, Tomáš Mindek, Vivien Katarína Tokarčíková.

Na striebornej úrovni to boli študenti Alexandra Kurucová, Laura Blažovská, Slávka Alexanderčíková, Tímea Wilmanová.

Na zlatej úrovni máme taktiež zástupcu – Emu Fröhlichovú, ktorú čaká  ešte cvičná a dobrodružná expedícia, tak jej držme palce.

Študentom blahoželáme a veríme, že sa posunuli o level vyššie.

• Prianie k prázdninám

• Gymnázium Terézie Vansovej Stará Ľubovňa praje všetkým svojim žiakom a zamestnancom príjemné prežitie letných prázdnin a dovoleniek, veľa teplých slnečných lúčov a pohodových dní!