• Erasmus+ - Nórsko, 2. deň

• Náš deň sme začali raňajkami, a potom sme sa vybrali trajektom na polostrov Bygdøy do múzea FRAM, ktoré je venované nórskym polárnym expedíciám. Neskôr sme navštívili NORWEGIAN MARITIME MUSEUM, kde sme spoznali históriu plavidiel a Vikingov. Po ceste autobusom sme spoznali staršiu aj modernú podobu umenia v NATIONAL MUSEUM, kde je vystavený aj „Výkrik" od Edwarda Muncha. Nakoniec sme sa pozreli do pevnosti AKERSHUS. Po ceste sme nemohli prehliadnuť MESTSKÚ RADNICU a NOBEL PEACE CENTRUM. A po dlhom dni sme prišli do Gjøviku, kde strávime najbližších päť dní.

• Oslava MDD v meste Stará Ľubovňa aj s našou účasťou

• Krúžok Mládež Červeného kríža sa dnes zúčastnil ukážok prvej pomoci v rámci Medzinárodného dňa detí!

Ďakujeme CVČ a mestu Stará Ľubovňa za možnosť prezentovať našu prácu a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu!

• Erasmus+ - Nórsko, deň 1.

• Náš prvý deň sme strávili v hlavnom meste Nórska, v Osle. Po príjazde autobusom sme navštívili Holmenkollen, rozhľadňu a zároveň aj skokanský mostík. Z letiska to bola prvá turistická zaujímavosť, ktorú sme v Osle videli. V areáli mostíka sa nachádza lyžiarske múzeum, ktoré bolo založené v roku 1923 a je najstaršie na svete. Ďalšou zastávkou bolo NÁRODNÉ DIVADLO aj KRÁĽOVSKÝ PALÁC, v ktorom dodnes sídli kráľ Nórska, Harald V.. Dnešnými poslednými atrakciami boli PARLAMENT a OPERA.