• Úspechy našich nemčinárov

•      Víťazi školského kola Olympiády v nemeckom jazyku sa zúčastnili na obvodnom kole, ktoré sa pre mladších žiakov (I.O – IV.O) konalo v CVČ v Starej Ľubovni a pre starších žiakov v Bardejove.

V kategórii 2A dosiahli vynikajúce výsledky:

Patrícia Fábová (VI.O) – 1. miesto

Timotej Haničák (VI.O) – 2. miesto

V kategórii 2B súťažil:

Dávid Hajduk (VII.O) – 2. miesto

V kategórii 1B nás reprezentovali:

Vitalii Melnyk (IV.O) – 3. miesto

Mária Setláková (III.O) –  4. miesto

Študentom srdečne blahoželáme a držíme palce na krajskom kole!

• A Slovo bolo u Boha

•    2.2.2023 sa krajského kola súťaže ...A Slovo bolo u Boha... zúčastnila žiačka Sofia Gontkovičová zo IV.O triedy. Súťaž bola zameraná na prednes kresťanskej poézie a prózy.

Sofia sa umiestnila vo svojej kategórii na 1. mieste a bude tak reprezentovať nielen našu školu, ale aj celý Prešovský a Košický kraj na celoslovenskom kole, ktoré sa uskutoční v marci v Bratislave.

Sofii blahoželáme a tešíme sa z jej umiestnenia!

• Fašiangy, karneval, Veľká noc ide...

... a nielen to. Za našu polročnú snahu sa nás naši učitelia rozhodli odmeniť karnevalom ako náhradou za zrušené polročné  prázdniny. 31. januára sme na chodbách nášho gymnázia mohli vidieť vojakov, lekárov, klaunov, mafiánov, športovcov, tancujúce Rómky, múmiu či dokonca rodinu Adamsovcov a mnoho ďalších kreatívnych masiek. O program v telocvični sa postarali žiaci 4.A a 4.B triedy, ktorí si pre nás pripravili vtipné scénky a kvíz, pri ktorom sa zapotili aj naši profesori. Súčasťou karnevalu bola tajná porota žiackej školskej rady, ktorá vyhlásila najlepšie skupinové a individuálne masky. Vydarené dopoludnie nám osladili sponzori: Pekáreň na Parii, pekáreň Kristián, naše šikovné kuchárky, ba aj naše učiteľky. Veríme, že sa táto fašiangová akcia stane tradíciou na našej škole. ĎAKUJEME!

Ema Rusiňáková V.O

• Matematická olympiáda

•     Dňa 25.1.2023 sa v CVČ v Starej Ľubovni uskutočnilo obvodné kolo Matematickej olympiády pre kategóriu Z9. Našu školu reprezentovali Samuel PoláčekVanesa Krupková zo IV.O. Obidvaja sa stali úspešnými riešiteľmi, pričom Samko sa umiestnil na 3. mieste a Vaneska na 4. mieste.

Blahoželáme!