Radoslava Kopinského z I.O v kategórii P6

• Svetový deň zdravia na RÚVZ v Starej Ľubovni

•    Krúžok Mládež Červeného kríža sa dňa 13.4.2023 zúčastnil prednášky o zdravom životnom štýle na RÚVZ so sídlom v Starej Ľubovni pri príležitosti Svetového dňa zdravia.

Ďakujeme za príjemne strávené poobedie!

• Veľkonočný šachový turnaj

• Šach sa nazýva hrou kráľov, ale nehrajú ju len králi. Dôkazom tohto tvrdenia je, že vo štvrtok 30. marca sa v učebni D1 do veľkonočného šachového turnaja zapojilo vyše tridsať študentov a určite všetci neboli urodzeného pôvodu. Turnaj mal sedem kôl, v ktorých boli hráči proti sebe rozdelení počítačovým programom na základe počtu vyhratých hier.

Na treťom mieste sa umiestnil Tomaš Imrich z II.B. Tomáš Orlovský zo IV.B a Patrik Sklenár z I.O sa podelili o druhé miesto. Prvé miesto obsadil Kamil Hudák z II.A, čím získava titul Kráľa hry kráľov.

Súťažiaci však nemusia zúfať, pretože tento titul môžu ukradnúť nabudúce. Turnaj sme si užili a dúfame, že už čoskoro uvidíme nové tváre na ďalšom šachovom turnaji.

• Geografická olympiáda

•    Žiaci našej školy si aj v tomto školskom roku zmerali svoje geografické vedomosti a zručnosti so svojimi rovesníkmi v rámci geografickej olympiády.

Dňa 24.3.2023 sa v priestoroch Prešovskej univerzity v Prešove uskutočnilo krajské kolo tejto súťaže pre žiakov stredných škôl. Naše gymnázium reprezentovalo 15 študentov v 3 kategóriách. Najlepšie umiestnenie dosiahol Krištof Dudzik (V.O), ktorý na základe vypracovania a obhajoby posteru na tému Mladí ľudia a trávenie voľného času na Slovensku a riešenia vedomostného testu, obsadil v kategórii B 3. miesto. V kategórii A súťažil Filip Krafčík (V.O), ktorý sa s posterom na tému Vulkány juhovýchodnej Ázie a ich vplyv na život ľudí umiestnil na 5. mieste. V kategórii Z sa na základe výsledkov vo vedomostnom teste stali úspešnými riešiteľmi Dávid Hajduk (VII.O), Lívia Jančišinová (III.A) a Adrián Kanuščák (VII.O).

Dňa 31.3.2023 prebehlo okresné kolo geografickej olympiády pre žiakov základných škôl, kde súťažilo 5 našich reprezentantov. Najlepší výsledok dosiahol Teo Svitana (II.O), ktorý sa v kategórii F umiestnil na 3. mieste.

Ďakujeme  za skvelú reprezentáciu školy!