• Na výstave Máme to v rodine

• Dňa 7.3.2024 sa krúžok Mládež Červeného kríža rozhodol aj kultúrne vyžiť. Členovia krúžku navštívili Provinčný dom v Starej Ľubovni, kde si prezreli rodinnú výstavu Petrilákovcov s názvom Máme to v rodine. Predmetom výstavy boli fotografie zobrazujúce bežný život, v ktorom možno vidieť jednoduchosť, no zároveň výnimočnosť momentu.

„Dnešný kultúrny zážitok sme si užili a zároveň sme si aj dobre oddýchli. Ďakujeme a tešíme sa aj na ďalšie umelecké výstavy!“

• Finančná gramotnosť IV.O

• Ako hospodáriť s osobným rozpočtom, sme sa dozvedeli na dnešnej prednáške s Michalom Zimom z Nadácie PARTNERS.

Vysvetlili sme si, čo sú aktíva a pasíva, spotrebiteľ, investor, dlžník, riešili osobné rozpočty - príjmy, výdavky…

Ďakujeme!

• Okresné kolo SŠ vo florbale

•    Dnes sa naši chlapci a dievčatá zúčastnili okresného kola stredných škôl vo florbale, ktoré sa uskutočnilo v športovej hale.

Dievčatá sa umiestnili na 3. mieste a chlapci na 4. mieste.

Blahoželáme!

• Riziká virtuálneho sveta

•    V utorok, 5. marca,  sa triedy 1. a 2. ročníka, I.O, II.O, V.O a VI.O zúčastnili prednášky o prevenciách šikanovania na internete, ktorá bola prezentovaná Mgr. Michalom Horváthom zo Slovenskej národnej spoločnosti pre ľudské práva.

„Táto prednáška nám bližšie ukázala nebezpečenstvá, s ktorými sa každodenne stretávame bez toho, aby sme si to vôbec uvedomili. Rozprávali sme sa o aktuálnych témach, ktoré sa týkajú nás, mladých ľudí, a pán Horváth nám zdieľal mnoho skúseností zo svojej dlhodobej praxe. Z pozorného počúvania sme si mnohí odniesli nové poznatky, ktoré sa týkajú digitálneho sveta a jeho hrozieb, otvorene sme mali možnosť zistiť odpovede na naše otázky a uvedomili sme si, aký internet v realite vie byť. Ďakujeme!“

• Rozhodni o motíve školskej kolekcie

• Máme pre vás skvelú novinu!

Do školy prichádza nová školská kolekcia a ste to práve vy, kto rozhodne o jej podobe! Hlasujte do 8.3. o tom, ktorý z trojice motívov sa vám páči najviac.

Víťazný motív potom použijeme na vytvorenie celej kolekcie, kde nájdete nielen mikiny, ale aj tričká, čapice, batohy a ďalšie kúsky v rôznych farbách. :-)

Hlasovať môžete tu: https://schoolsunited.cz/hlasovani/DIJFWXGJ