• Olympiáda z chémie - krajské kolo

• S úlohami v krajskom kole chemickej olympiády v  kategórii B si dobre poradil Jakub Fedorko zo VI.O(sexta), v konkurencii 26 najlepších chemikov - stredoškolákov obsadil 8.miesto a stal sa úspešným riešiteľom.   Nádejní chemici rastú aj vo  IV.O(kvarta) - Mindeková  T., Šugereková K. a Živčák A., ktorí v krajskom kole kategórie Dg skončili ako úspešní  riešitelia. Blahoželáme!

• Exkurzia na Skalnaté pleso a Lomnický štít

• Projekt „Netradičné vyučovanie meteorológie“ realizovaný v rámci programu „Školy pre budúcnosť“ Nadácie Orange vyvrcholil  exkurziiou III. O(tercia) a ďalších študentov do meteorologického observatória na Skalnatom plese. Počas jazdy lanovkou študenti nezaháľali, ale venovali sa fyzikálnym meraniam pomocu sady senzorov systému Vernier, ktorým  je škola vybavená a ktorý umožňuje pracovať aj v najväčšom laboratóriu -  PRÍRODE.  Kým jedna skupinka sa viezla až na Lomnický štít s p. Božíkom, aby pokračovala v meraní základných meteorologických prvkov, druhá zažila vyučovanie v teréne pod majestátnym  Lomnickým štítom s  p. Bičárovou a meteorológmi GFÚ SAV zo Starej Lesnej. Vynikajúce počasie a krásne Tatry dotvorili  netradičnú výuku meteorológie. Zábery nájdete  TU.

• Olympiáda z fyziky - krajské kolo

• Po úspechu v matematickej olympiáde, si študenti Hnat ( I.A) a Šlampiak (VI. O) viedli dobre aj v krajskom kole olympiády z fyziky, kde obsadili 7. resp. 6. miesto a stali sa úspešnými riešiteľmi. Blahoželáme!

• BOTANIKIÁDA 2011

• Projekt Botanikiáda je súťaž určená žiakom 5. ročníkov ZŠ  a prvých ročníkov osemročných gymnázii oraganizovaná  Botanickou záhradou UPJŠ  v Košiciach, Agentúrou na podporu výskumu a vývoja Ministerstva školstva a MPC v Prešove na podporu prírodovednéhov zdelávania.  Po víťazstve v školskom kole našu školu reprezentovala v regionálnom kole  žiačka  I.O (prima) -   Natália Timaníková  a dobre - získala diplom  úspešného riešiteľa. Zábery  nájdete v fotogalérii

• Talentovaní žiaci III. O( tercia)

• Svoj veľký záujem o biológiu a výborné vedomosti potvrdili žiaci III. O triedy na biologickej olympiáde - Marek Pavlišín vyhral okresné kolo a Samuel Kessel bol vyhodnotený ako úspešný riešiteľ. Blahoželáme!

• Školský časopis Gymploviny opäť výborne

• Školský časopis Gymploviny si udržiava vysokú kvalitu. V celoslovenskej súťaži ŠTÚROVO PERO sa opäť presadil a v silnej konkurencii stredoškolských časopisov získal ocenenie - Diplom a Cenu televízie Markíza III. stupňa. K výsledku blahoželáme celej redakčnej rade.

• Krajské kolo MO

• V krajskej konkurencii matematikov si dobre počínali naši študenti, keď Tomáš Šlampiak zo VI.O obsadil výborné 2. miesto v kategórii B a Štefan Hnát z 1. A skončil siedmy v kategórii C.

• Festival duchov a strašidiel

• Kultúrno-poznávací krúžok tentokrát navštívil Bojnice, odkiaľ si študenti z Medinárodného festivalu duchov a strašidiel odniesli neopísateľné zážitky. Zároveň boli pozrieť najväčšiu ZOO na Slovensku. Fotozábery nájdete v galérii krúžku.

• V biblickej olympiáde postup na celoslovenské kolo

• Víťazstvo a 1. miesto si priniesli študenti Gymnázia Terézie Vansovej - Peter Koršňak, Ivana Compeľová a Dávid Reľovský aj z arcidiecézneho kola BIBLICKEJ OLYMPIÁDY a získali postup na celoslovenské kolo. Držíme im palce.

• Poznávanie Gemera

• Kultúrno-poznávací krúžok si za cieľ svojej ďalšej exkurzie vybral jaskyne Gemera, konkrétne Ochtinskú aragonitovú jaskyňu a Domicu. Zábery nájdete v galérii krúžku, časť Krúžky.

• Úspech študentov v SOČ

• Výborne si počínali  naši študenti v krajskom kole súťaže Stredoškolská odborná činnosť, keď za dve víťazstvá a dve druhé miesta získali štyri postupy na celoštátne kolo.  Tohtoročné výsledky radia GTV k najúspešnejším školám v kraji v tejto súťaži. Pozitívne boli hodnotené aj práce ďalších súťažiacich z našej školy. Výsledková listina krajského kola SOČ

• Projektové a zážitkové vyučovanie

• V utorok 5.apríla 2011 žiaci III.O  zamenili  klasický spôsob vyučovania v školských  laviciach za poznávanie  priamo v teréne a v rámci projektu Školy pre budúcnosť Nadácie Orange,  navštívili Astronomický ústav  SAV a Geofyzikálny ústav v Starej Lesnej. Odskúšali si vlastnoručne vyrobené meteorologické prístroje na určovanie smeru a rýchlosti vetra a  vlhkomer. Pracovali aj s navigáciou, buzolami  a LabQuestami so senzormi teploty, tlaku a vlhkosti. Deň bol bohatý na nové poznatky a zážitky. Foto.

• Poďakovanie kultúrnym programom

• Práca učiteľa je veľmi náročná a častokrát nekončí zazvonením školského zvončeka. Milé poďakovanie v podobe kultúrneho programu k Dňu učiteľov si pre svojich vyučujúcich pripravili študenti GTV. Takýmto spôsobom im chceli nielen poďakovať, ale vzdať aj úctu a uznanie. Súčasťou programu boli tance zumby, výstižné scénky zo života T. Vansovej, ruské "devušky", anglické a nemecké projekcie, ale aj vtipné dialógy moderátorov. Záverečný potlesk nakoniec nepatril len účinkujúcim, ale hlavne profesorom, ktorých študenti obdarovali aj malou kytičkou.

• Športovci výborne reprezentujú

• V ostatných dňoch si výborne počínali naši športovci. Dievčatá - basketbalistky v kategóŕii 15 a 16- ročných po víťazstve v  krajskom kole skončili na 4. mieste v celoslovenskej súťaži a  v kategórii 15 - 1 9 ročných  obsadili  2. miesto v kraji;   stolní tenisti a volejbalisti svoje súťaže v okrese vyhrali a postupili na krajské kolá.

• Klokan 2011

• Vo fotogalérii pribudli zábery z matematickej celoslovenskej súťaže KLOKAN. Testy sa vyhodnocujú centrálne, výsledky sa dozvieme onedlho.

• DoD v znamení netradičného vyučovania na GTV

• Počas dvoch dní – 15. a 16. 3. to na škole vyzeralo inak ako vo všedné dni a nešlo iba o písomné maturitné skúšky. Najprv si v utorok študenti nižších ročníkov osemročného štúdia  zážitkovým a projektovým vyučovaním rozširovali svoje poznatky z meteorológie

A  v  stredu sme otvorili dvere pre žiakov základných škôl  a umožnili im nazrieť do zákutí vyučovania humanitných a prírodných vied na našej škole. Túto možnosť využilo takmer 240 žiakov a hostí z celého okresu. Reportáže nájdete tu - Foto , videoreportáž, Ľubovnianský korzár, Ľubovnianske noviny

• Fyzikárska exkurzia

• Tušíte, čo sú četerne, čo je  gápeľ, varňa a prečo sa práve brezové drevo používalo  na výrobu  zásobníkov  soľanky?  Viete, aký vzťah je medzi  Severkou a Polárkou či  Malým vozom a súhvezdím Centaur? 17. marca 2011 toto  všetko mali šancu spoznať študenti 1.A, 1.B a V.0.  V spoločnosti 4 profesorov sme sa vybrali do  Solivaru , kde je národná kultúrna pamiatka, ktorá dokumentuje históriu výroby soli na Slovensku, a potom naše kroky smerovali do prešovskej hvezdárne a planetária. Séria fotografií zachytáva atmosféru exkurzie.

• Úspech v biblickej olympiáde

• Víťazstvo a 1. miesto si priniesli študenti Gymnázia Terézie Vansovej - Peter Koršňak, Ivana Compeľová a Dávid Reľovský z protopresbyterského kola BIBLICKEJ OLYMPIÁDY. Toto umiestnenie im zabezpečuje postup na arcidiecézne kolo, ktoré sa bude konať v Prešove.

• Postup na majstrovstvá Slovenska

• Naše basketbalistky potvrdili svoje kvality, keď vyhrali krajské kolo súťaže  žiačok stredných škôl v basketbale a postúpili na majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutočnia 21. a 22. marca 2011 v Košiciach.   Držíme im palce!

• Sočkárske súťaženie úspešne pokračuje...

• Študenti stredných škôl sa 25. februára zúčastnili regionálnej prehliadky SOČ, ktorá sa konala v priestoroch Strednej odbornej školy technickej v Poprade. Prezentácie a obhajoby našich študentov zaujali členov odborných a hodnotiacich komisií natoľko, že boli korunované úspechom. Diplomy a cenný postup do krajského kola si odniesli títo naši študenti: M. Soviková – 1. miesto/odbor 15- Ekonomika a riadenie/    M. Kaletová – 2. miesto/odbor 13- História, Politológia, Filozofia, Právne vedy/   V. Halamová – 3. miesto/odbor 17- Pedagogika, Psychológia, Sociológia. V krajskom kole nás budú reprezentovať aj ďalší štyria študenti s priamym postupom.